Marcin Gierczak

Utworzono:

05.05.2017

Kolejne zwycięstwo w Pruszkowie

W rozegranym w niedzielę, 23 kwietnia meczu rocznika 2005 II ligi okręgowej grupy 4 (RW) na boisku w Pruszkowie Znicz Pruszków B podejmował Błoniankę Błonie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem żółto-czerwonych 4:0. Od początku meczu Znicz przeważał. Pierwszym tego efektem tego była bramka strzelona przez Huberta Dominikowskiego w 13 min, który wykorzystując błąd defensywy gości przejął piłkę w polu karnym i pewnie strzelił do siatki. Zawodnicy Błonianki zdołali w odpowiedzi stworzyć dwie groźne sytuacje pod bramką Znicza ale zostały one skutecznie zażegnane. Tuż przed przerwą w 29 min Mikołaj Gierczak podwyższył strzałem z pola karnego wynik na 2:0 dla żółto – czerwonych. Piłkę przy polu karnym gości wywalczył Hubert Dominikowski, podał prostopadłą piłkę do Tomasza Łapińskiego, który po minięciu przeciwnika dograł do Mikołaja przed bramkę. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 2:0 dla Znicza. W drugiej połowie nadal dominowali żółto –czerwoni. Kolejną bramkę dla Znicza strzelił w 36 min Kosma Pasternak, który po przejęciu piłki na środku boiska popędził lewym skrzydłem, wpadł w pole karne i pokonał bramkarza gości. W 45 min składna akcja drużyny przyniosła kolejną bramkę. Po prawej stronie boiska z własnej połowy Franek Nadulny podał do Damiana Raczkiewicza, który rozegrał klepkę z Łukaszem Kadejem i przejął piłkę po prawej stronie pola karnego, następnie dograł ją przed bramkę gdzie Adam Olędzki uderzył na bramkę. Bramkarz Błonianki sparował piłkę na prawą stronę i tam dopadł do niej ponownie Damian i skutecznie skierował do siatki. Znicz kontynuował ataki jednak bez efektu i wynik meczu nie uległ już zmianie.