Marcin Gierczak

Utworzono:

22.05.2017

Udany rewanż na własnym boisku

W rozegranym w sobotę, 20 maja meczu rocznika 2005 II ligi okręgowej grupy 4 (RW) na boisku w Pruszkowie Znicz Pruszków II podejmował Unię Boryszew. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem żółto-czerwonych 3:0. Na początku mecz toczył się w wolnym tempie, lecz po pierwszych piętnastu minutach Znicz zaczął osiągać przewagę. Pełne przebudzenie żółto-czerwonych nastąpiło po sytuacji z 22 min gdy goście po rzucie rożnym oddali strzał w poprzeczkę. Po kolejnym rzucie rożnym dla gości w 28 min obrońcy Znicza przejęli piłkę i Karol Kalata zagrał górną piłkę na środek boiska, gdzie Kosma Pasternak wygrał pojedynek z dwoma obrońcami Unii i popędził w kierunku bramki. Po minięciu kolejnego obrońcy w polu karnym skierował piłkę obok bramkarza do siatki. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 1:0 dla Znicza. W drugiej połowie żółto –czerwoni zdecydowanie dominowali jednak goście przez dłuższy czas skutecznie się bronili. Kolejna bramka dla Znicza padła w 49 min. Po prostopadłym podaniu Damiana Opłockiego Ryszard Wardziak przejął piłkę, minął w polu karnym obrońcę i strzelił do siatki. Żółto-czerwoni nie przestawali atakować i w 55 min Tomasz Łapiński oddał strzał z linii pola karnego, bramkarz gości odbił piłkę, dopadł do niej Kosma Pasternak i strzelił do bramki ustalając wynik meczu.