Marcin Gierczak

Utworzono:

19.05.2017

Wywalczone zwycięstwo.

W rozegranym w czwartek, 11 maja meczu rocznika 2005 II ligi okręgowej grupy 4 (RW) na boisku w Piastowie Piast podejmował Znicz Pruszków B. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Znicza 4:2. Gospodarze zaczęli mecz z dużym animuszem i przyniosło to efekt w 3 min gdy po zbyt krótkim wybiciu piłki z pola karnego Znicza przejęli piłkę i Raymond Ntiege strzałem z pola karnego pod poprzeczkę nie dał szans Frankowi Olszewskiemu na skuteczną obronę. Gra zaczęła się wyrównywać i żółto-czerwoni zdobyli bramkę w 11 min po strzale Karola Kalaty z rzutu wolnego pośredniego z pola karnego, który został podyktowany po złapaniu przez bramkarza piłki podanej przez obrońcę. Nasi zawodnicy nadal atakowali i przyniosło to efekt w 28 min gdy podanie Karola Kalaty w pole karne przejął Kosma Pasternak, minął obrońcę i strzelił obok bramkarza do siatki. Na przerwę Znicz schodził prowadząc 2:1. Po przerwie żółto-czerwoni nadal przeważali, ale gospodarze w 36 min wykorzystali błąd naszych obrońców i niepilnowany w polu karnym Michał Bartnicki dośrodkowaną z lewej strony piłkę skierował do bramki. Znicz dążył do rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść intensyfikując ataki. Dało to efekt pod koniec spotkania. Najpierw w 57 min Tomek Łapiński zagrał prostopadłą piłkę do Kosmy Pasternaka, który wbiegł pomiędzy dwóch obrońców i strzelił obok bramkarza do siatki. Po chwili w 59 min po wprowadzeniu piłki od bramki przez Karola Kalatę piłkę na połowie rywali przejął Kosma Pasternak, jego strzał został odbity przez bramkarza gości, kolejny strzał Kosmy zablokował obrońca, a dobitkę Kosmy znów odbił bramkarz i wtedy piłkę przejął Ryszard Wardziak i z najbliższej odległości skierował ją do siatki. Mecz po chwili zakończył się.