Liga zimowa - wyniki

Kolejny weekend, kolejne granie.

Błonianka II zagrała jako pierwsza, przeciwnikiem była drużyna WAP 06.

Skład: Maks, Michał, Wachnik, Dawid, Kapi, Cypek, Paweł, Marcin, Paczesny

Wydawałoby się że w takim składzie przy odpowiednim nastawieniu i podejściu do meczu uda nam się osiągnąć korzystny wynik. Przeciwnicy to solidny zespół grający bardzo szybko i zdecydowanie, ale przede wszystkim stosujący bardzo efektywny wysoki pressing. Błonianka miała bardzo duże problemy z przejściem z defensywy do ofensywy, obrońcy bardzo często byli naciskani przez przeciwnika i popełniali dużo błędów w postaci wymuszonych podań które nie trafiały do adresatów. Brakowało konsekwencji w ustawieniu i krótkim kryciu, przeciwnicy mieli za dużo miejsca i czasu na rozgrywanie piłki. Niestety ale zaangażowanie tylko części zespołu nie pozwoli nam wygrywać kolejnych meczy. Jeżeli każdy z zawodników podszedłby do meczu tak jak Dawid, Wachnik, czy Cypek i zagrał z taką determinacją i zaangażowaniem, to gra wyglądałaby dużo lepiej.

Błonianka II - WAP 06    3:7

Bramki strzelili: Wachnik x2, Dawid

.

Błonianka I w 5 kolejce Ligi zimowej rozegrała swój mecz ze znanym nam przeciwnikiem z Ligi MZPN Ożarowianką Ożarów.

Skład: Igor, Kinga, Mikołajczyk, Miki, Oli, Buźka, Śliwa, Jordan

Po meczach Ligowych gdzie zespół z Ożarowa postawił nam wysokie warunki zespół z Błonia chciał się zrehabilitować za ostatnią porażkę w kiepskim stylu i wygrać pewnie to spotkanie. Zespół z Ożarowa prezentuje podobny poziom sportowy do Błoaninki. Ich gra opiera się na dużej ilości podań szybkim przejściu z defensywy do ofensywy i grze skrzydłami. Mecz zaczął się dla nas fatalnie mimo dobrej gry i lekkiej przewagi na początku spotkania to my pierwsi tracimy bramkę po nie wymuszonym błędzie Kingi. Mecz miał zmienne fazy gry, w których przewagę mieli jedni bądź drudzy. Toczył się w szybkim tempie, nie brakowało składnych i przemyślanych akcji, pięknych goli, ale i kilku niewymuszonych błędów po których padały bramki. Tak jedna jak i druga drużyna potrafiła bardzo boleśnie wykorzystać sytuacje podarowane przez przeciwnika. Widać było że obie drużyny grały o zwycięstwo i chciały pokazać przeciwnikowi kto w tym meczu jest lepszy. Błonianka zagrała dobry mecz, każdy z zawodników dał z siebie wszystko i zagrał z wielkim serduchem. BRAWO.

Ale żeby nie było tak kolorowo, to błędów nie brakowało i na pewno omówimy je sobie podczas oglądania materiału video.

Błonianka I - Ożarowianka  5:4

Bramki strzelili: Kamil x2, Miki, Igor, Buźka