Puchar Ursynowa

W sobotnie późne popołudnie zaraz po meczu ligi zimowej drużyna Błonianki miała jeszcze do rozegrania turniej o Puchar Ursynowa. Zawodnicy mieli okazję zmierzyć się z czołowymi drużynami warszawskimi i zobaczyć jak wygląda gra na wyższym poziomie.

Błonianka trafiła do grupy A razem z KS Ursynów, Drukarz II Warszawa i Milan Milanówek.

Pierwszy mecz zagraliśmy z drużyną KS Ursynów. Spotkanie było bardzo wyrównane z małą ilością sytuacji podbramkowych. Gra toczyła się głównie w środku pola, dobrze regulował tempo gry Miki, wreszcie zaczął się pokazywać do gry i starał się przenosić ciężar gry z jednej strony na drugą. Wygraliśmy ten mecz po składnej akcji którą zapoczątkowali obrońcy a doskonale wyłożoną piłkę przez Oliwiera zakończył soczystym strzałem w długi róg bramki Buźka.

Drugi mecz zagraliśmy z drużyną Milanu Milanówek. Dobrze zbudowani zawodnicy Milanu górowali nad nami warunkami fizycznymi i nie mogliśmy sobie z tym poradzić. Największe problemy mieliśmy w zatrzymaniu jednego z nich który to strzelił nam obie bramki. Mimo nie najgorszej gry, oraz swoich sytuacji nie daliśmy rady i przegraliśmy 0:2.

Trzeci mecz "o awans z grupy" zagraliśmy z drużyną Drukarza II Warszawa. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty dobrze grała nasza linia pomocy co przekładało się na kolejne akcje pod bramką przeciwnika. Niestety w przeciwieństwie do nich obrońcy popełniali zbyt dużo prostych błędów, które potrafili wykorzystać przeciwnicy. Bardzo cieszy fakt że mimo niekorzystnego wyniku zespół potrafił się podnieść i walczył do końca o zwycięstwo. Ambicja i zaangażowanie całego zespołu przyniosło kolejne sytuacje, które na bramki zamienili Buźka i Miki. Po dobrym meczu wygrywamy 3:2

.

Wideo podsumowanie turnieju, wywiady i zdjęcia.