Autor:

Marcin Gierczak

Utworzono:

20.09.2016

W rozegranym w niedzielę, 18 września meczu rocznika 2005 III ligi okręgowej grupy 4 na boisku w Błoniach Błonianka podejmowała Znicz Pruszków B. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem żółto-czerwonych 3:0. Znicz od początku meczu osiągnął przewagę i po kilku nieudanych próbach wyszedł na prowadzenie w 9 min. Akcję zainicjował bramkarz Franek Olszewski wyrzucając piłkę na prawą stronę do Franka Nadulnego, Franek prostopadłym podaniem znalazł Huberta Dominikowskiego, który po minięciu obrońcy na połowie gospodarzy zagrał piłkę przed pole karne do Damiana Raczkiewicza. Damian strzelił skutecznie obok bramkarza Błonianki do siatki. Dwie minuty później ponownie Hubert asystował przy bramce dla Znicza. Z jego dośrodkowaniem z prawej strony minął się na środku pola karnego Damian Raczkiewicz ale akcję zamykał Adam Olędzki i on skutecznie uderzył do bramki. Znicz nadal atakował i kolejna bramka padła w 18 min. Pressing na polu karnym rywali przyniósł efekt, Barnaba Dąbrowa odebrał piłkę zawodnikowi gospodarzy, podał do Mikołaja Gierczaka, który wycofał piłkę na linię pola karnego do Damiana Opłockiego. Strzał Damiana z linii pola karnego był skuteczny. Gospodarze zaatakowali, ale Piotrek Warych popisał się skuteczną obroną płaskiego strzału po rozegranym rzucie rożnym. Do końca pierwszej połowy kolejne ataki Znicza nie przyniosły efektu i na przerwą żółto-czerwoni schodzili z prowadzeniem 3:0. W drugiej połowie Znicz nadal przeważał jednak zawodnicy byli mniej skuteczni i do końca meczu rezultat się już nie zmienił.

[Przygotował: Jacek Szwakopf]