Autor:

Szymon Wójcik

Utworzono:

20.09.2016

W rozegranym w poniedziałek 19 września w swoim trzecim spotkaniu III Ligi Okręgowej Młodzików Młodszych zespół Żyrardowianki 2005 pokonał na własnym boisku FC Komorów 2005 2:0. Bramki dla podopiecznych Piotra Wójcika zdobyli: Filip Olech i Patryk Pawliński.

Spotkanie to od początku było wyrównane na pierwszą groźną sytuację trzeba było czekać do 8 minuty. Wtedy to bramkarz Żyrardowianki Wielogórski zagrał piłkę do Obłąkowskiego, który rozegrał akcję z Mikołajem Tilzenem i został w ostatniej chwili uprzedzony bez golkipera rywali. W 11 minucie po zagraniu piłki na skrzydło w kierunku Mikołaja Romankiewicza tylko dzięki interwencji swojego bramkarza miejscowi nie stracili bramki. Kilkadziesiąt sekund później celnym strzałem w kierunku bramki popisał się Antoniak. W 15 minucie miała miejsce groźna kontra zespołu z Komorowa. Po źle wykonanym stałym fragmencie gry jakim był rzut wolny, prostopadłe podanie otrzymał Kiss, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył tak, że ten końcami palców zdołał odbić piłkę, a ta wyszła poszła poza linię boczną. W 23 minucie celnie na bramkę rywali uderzył Kaczur. W 25 minucie znów świetnym wyczuciem sytuacji popisał się Wielogórski, który uprzedził próbującego dojść do podania Mikołaja Romankiewicza, a w 28 minucie ten zawodnik w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył tuż obok bramki. Do przerwy Żyrardowianka remisowała z FC Komorów 0:0.

Po przerwie drużyna gości ustawiła się na grę z kontry i w 42 minucie była bliska zdobycia bramki, ale sytuację oko w oko z bramkarzem zmarnował Mikołaj Romankiewicz. Później drużyna prowadzona przez Piotra Wójcika zdominowała wydarzenia boiskowe, co odzwierciedliło się w zdobyciu dwóch bramek. Najpierw w 51 minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym Olech przełamuje obronę komorowian i Żyrardowianka obejmuje prowadzenie 1:0, a w 58 minucie wynik spotkania po zagraniu Kaczura ustalił Pawliński. Ostatecznie Żyrardowianka pokonała FC Komorów 2:0 i dzięki temu zdobyła pierwsze trzy punkty w obecnych rozgrywkach. Po trzech rozegranych meczach podopieczni Piotra Wójcika zajmują 3 miejsce z dorobkiem 4 punktów. W najbliższą sobotę młodzi żyrardowianie podejmą na własnym boisku drużynę Milanu Milanówek. Mecz rozpocznie się o godzinie 10:00.