Autor:

Marcin Gierczak

Utworzono:

26.10.2016

W rozegranym w niedzielę, 23 października meczu rocznika 2005 III ligi okręgowej grupy 4 na boisku w Pruszkowie Znicz Pruszków B podejmował Błoniankę Błonie. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem żółto-czerwonych 2:0. W pierwszej połowie Znicz uzyskał przewagę, którą udokumentował w 9 min gdy po akcji Huberta Dominikowskiego prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karne skutecznym strzałem z woleja popisał się Kosma Pasternak. Kolejne ataki gospodarzy nie przyniosły zmiany wyniku w pierwszej połowie, jedynie dwukrotnie zostały obite słupki bramki przeciwników. Na przerwę żółto-czerwoni schodzili prowadząc 1:0. Na początku drugiej połowy goście mieli wyśmienitą okazję do wyrównania gdy zawodnik Błonianki po błędzie bramkarza Znicza znalazł się samotnie przed pustą bramką ale jego strzał nie trafił w bramkę. Potem ponownie żółto-czerwoni przejęli inicjatywę i w 36 min podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Huberta Dominikowskiego bramkarz Błonianki wypuścił piłkę z rąk i Łukasz Kadej skierował ją do bramki. Zawodnicy Znicza nadal nacierali, ale bramkarz gości był w dobrej dyspozycji i kilkukrotnie wygrał pojedynki sam na sam. Przeciwnicy mieli również kolejną stuprocentową okazję, ale ich zawodnik nie trafił do pustej bramki. Do końca meczu wynik spotkania nie uległ zmianie.