Wygrana w Żyrardowie

W niedzielne popołudnie wybraliśmy się do Żyrardowa na mecz z tamtejszą Żyrardowianką. Przeciwnik nam dobrze znany z meczów ligowych, zapamiętaliśmy ich z ostrej, zdecydowanej i szybkiej gry. W dwóch meczach jakie zagraliśmy z Żyrardowianką nasz zespół zaprezentował dwa odmienne oblicza. W meczu u siebie rozegraliśmy bardzo dobry mecz i wygraliśmy 6:2. W meczu wyjazdowym zagraliśmy słabo popełniając dużo błędów w obronie w czego konsekwencji przegraliśmy 6:5. Ale to już odległa historia dzisiejszy mecz pokazał że są postępy i nasza gra idzie w dobrym kierunku. Cała drużyna rozegrała dzisiaj dobre zawody, błędy oczywiście były ale bez większych konsekwencji. Przeciwnik tak jak się spodziewaliśmy grał ostro i agresywnie, wielokrotnie faulując. Nasi zawodnicy nie przestraszyli się takiej gry i podjęli walkę na całej szerokości i długości boiska. Obrona grała dobrze na czele której stała Kinga która świetnie się ustawiała i z łatwością przerywała akcje przeciwnika. Świetnie też wyprowadzała piłkę zawiązując akcje ofensywne naszego zespołu. Najwięcej problemów mieliśmy w środku pola, brało się to z przewagi liczebnej przeciwnika. Obrońcy Żyrardowianki często włączali się do akcji ofensywnych, a nasi napastnicy nie wracali za nimi. Na szczęście problem z tym mieliśmy tylko w pierwszej fazie gry, po krótkiej rozmowie nasi zawodnicy ofensywni wiedzieli co mają robić i jakie są ich zadania (również w obronie). Nasz bramkarz nie miał wielu okazji do interwencji, jednak kiedy było trzeba pokazał klasę i bronił groźne strzały przeciwników. Oddaliśmy dzisiaj  sporo strzałów co może cieszyć, gorzej było jednak z ich jakością. Strzeliliśmy dwie piękne bramki ze stałych fragmentów (Dawid, Buźka), szkoda tylko nie wykorzystanego karnego przez Dawida. Sporo nerwowości było też w akcjach ofensywnych, gdzie mogliśmy spokojniej rozegrać piłkę gdy wychodziliśmy z przewagą 2x1.

Zagraliśmy w składzie: Maks, Mikołajczyk K., Wachnik K., Kinga, Miki, Oli, Kapi, Dawid, Buźka, Michalski.

Wynik: 1:9

Bramki strzelili: Dawid x2, Buźka x2, Kapi x2, Oli, Michalski, samobójcza