Autor:

Marcin Gierczak

Utworzono:

08.06.2017

W rozegranym w sobotę, 27 maja meczu rocznika 2005 II ligi okręgowej grupy 4 (RW) na boisku w Błoniu Błonianka podejmowała Znicz Pruszków B. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Znicza 2:0. Mecz od początku toczył się pod dyktando Znicza. W pierwszej połowie gospodarze skutecznie się bronili i żaden ze strzałów żółto-czerwonych nie znalazł drogi do siatki. Na przerwę drużyny schodziły przy remisie 0:0. Po przerwie żółto-czerwoni nadal przeważali, lecz dopiero w 44 min wyszli na prowadzenie. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Ryszard Wardziak, z boku pola karnego podał na środek, gdzie strzał na bramkę oddał Tomek Łapiński. Bramkarz gospodarzy odbił piłkę wprost pod nogi Adama Olędzkiego, który skierował ją do siatki. Chwilę później, w 45 min Znicz podwyższył prowadzenie. Ponownie Ryszard Wardziak przeprowadził akcję prawą stroną i dograł piłkę w pole karne. Interweniujący zawodnik gospodarzy Kacper Wachnik przeciął lot piłki i skierował ją do własnej bramki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.